Don Bosco opäť na Slovensku!

(Bratislava, 7. mája 2015) – Don Bosco – charizmatický svätec, s ktorým majú blízky vzťah tisíce mladých, sa na tohtoročnom Festivale Lumen "zastaví aj osobne"!

Zakladateľ rehole saleziánov prostredníctvom svojich nástupcov ovplyvňuje milióny ľudí po celom svete. Relikvie dona Bosca budú vystavené počas celého festivalu vo františkánskom kostole. Preto neváhajte a určite sa za ním zastavte. Relikvie (pravé rameno) sú uložené v hermeticky uzavretej nádobe zo zinku vo vnútri sochy dona Bosca. Socha znázorňuje tohto svätca medzi deťmi, ako im pomáha a povzbudzuje. Je živým obrazom jeho srdca, ktoré sa obetovalo pre tých najbiednejších. Socha bola odliata z bronzu, váži 280 kg a je vysoká 160 cm.

Relikvie začali putovať po celom svete v roku 2009 pri príležitosti 150. jubilea založenia rehole saleziánov. Púť bude trvať až do 15. augusta 2015 (oslavy 200. výročia narodenia dona Bosca).

Saleziánska rodina na Slovensku sa stretne na jeho narodeninovej oslave v mestskom amfiteátri v piatok 5. júna 2015 o 22:00 počas Festivalu Lumen a 200-ročnicu oslávi v širokom kruhu – pozvaní sú naozaj všetci, ktorých don Bosco svojím životom oslovil a ktorým pomohol nájsť v živote Boha, zmysel a radosť.

Počas programu Don Bosco birthday party si pripomenieme aj vďaka zaujímavým hosťom široké spektrum oblastí, ktorým sa don Bosco venoval. Celou oslavou budú divákov sprevádzať známi moderátori Stano Staško a Juraj "Šoko" Tabaček, nebude núdza ani o hudobné a tanečné vystúpenia. V jednotlivých blokoch predstavíme aj spoločný darček, ktorý vytvárajú samotní mladí zo saleziánskych stredísk ako vyjadrenie vďaky donovi Boscovi. A ako na správnej narodeninovej oslave nebude chýbať ani torta pre oslávenca a ďalšie prekvapenia.

2015 05 07 fln

Zdroj: www.domka.sk, Martina Homoláková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.