Don Bosco pritiahol ľudí z celého Humenského okresu!

(Humenné, 13. apríla 2013) – Relikvie svätého Jána Bosca, ktoré už 4. rok putujú pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia po svete, zavítali v piatok 12. apríla aj do Humenného. Túto výnimočnú udalosť si nenechali újsť nielen mnohí Humenčania, ale aj ľudia z okolitých obcí.

Program začal pred saleziánskym domom v Humennom približne o 19,00. Relikvie k nám prišli z Michaloviec, ktoré boli ich prvou zastávkou na púti po Slovensku. Don Bosca privítal direktor saleziánskej komunity v Humennom, don Maroš Husár.

Po krátkom úvode sa konal sprievod cez celé humenské námestie až do farského kostola Všetkých svätých. Tam bola slávnostná svätá omša, ktorú celebroval a Humenčanom sa v nej prihovoril provinciál Saleziánov dona Bosca na Slovensku, don Karol Maník.

Relikvie Jána Bosca si mohli veriaci uctiť počas celej noci, pričom celonočný program bol sprevádzaný čítaním Spomienok sv. Jána Bosca. Je to kniha, v ktorej on sám opisuje svoj život. Aj cez tieto slová mali ľudia možnosť lepšie spoznať dielo a myšlienky tohto patróna mládeže a vychovávateľov.

Návšteva dona Bosca v Humennom skončila krátkou pobožnosťou v sobotu ráno a o 9,00 už putoval k saleziánom v Prešove. Na svojej ceste sa relikvia na Slovensku zastaví celkovo v 19 mestách, Slovensko opustí posledný aprílový deň a v púti bude pokračovať v Slovinsku.

 

Zdroj: www.nasehumenne.skFoto: Vlado Škuta

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.