Don Bosco sa rozlúčil s Michalovcami

Možnosť osobnej poklony sa po štvrtkovom oficiálnom programe predĺžila. Niektorí ostali až do pol štvrtej nadránom. Skoro ráno, už pred siedmou hodinou, sa všetci zišli v kostole na aktivitu nazvanú "raňajky s don Boscom." Išlo o krátku rannú modlitbu, v ktorej sme prosili za dnešný deň a povzbudili sa úryvkom a myšlienkou z evanjelia. Ale aby sa názov naplnil, presunuli sme sa do priestorov pod kostolom, aby sme nabrali sily do tohto dňa. Ochotné dobrovoľníčky prichystali malé pohostenie, pozostávajúce z chutných chlebíčkov a teplého čaju.

Program pokračoval svätou omšou pre deti z Cirkevnej základnej školy a pre deti ktoré navštevujú hodinu náboženstva na štátnych školách. Plná sála divákov si pozrela príbeh štyroch kamarátov, ktorí dostali za úlohu napísať referát o kúzelníkoch a o mágii. Do ich osudov vstúpila bifľoška, ktorá vypátrala najväčšieho kúzelníka 19. storočia – dona Bosca. Nakoniec spoločne prišli na to, že najväčší kúzelník 19. storočia je priamo v Michalovciach. Preto neváhali a spoločne sa šli pokloniť k urne a prosiť tohto veľkého svätca o potrebné milosti do života. Tichá adorácia pokračovala až do tretej hodiny poobede kedy nasledovala Korunka k Božiemu milosrdenstvu a nasledovne až do svätej omše, ktorou sa zakončila návšteva dona Bosca v Michalovciach.

Nasledovala krátka rozlúčka s don Boscom. Zatvorila sa kniha prosieb a ďakovaní, ku ktorej prichádzali stovky ľudí, urna sa naložila do vyzdobenej dodávky a putovala do Humenného, kde ju odprevadilo jedno auto nadšencov.

Skončili sa dva dni naplnené duchom don Bosca, no napriek tomu neodišiel. Veríme, že v každom zanechal malý plamienok viery, nadšenia a horlivosti, ktorý spôsobí obrovsky požiar lásky nielen v našom stredisku, ale v celom meste a okolí.

Informoval: Kristián Šiket

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.