Don Juraj Malý dostal cenu Sociálny čin roka (+video)

(Bratislava 17. októbra 2018) – Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter ocenil v utorok 9. októbra 2018 v Bratislave výnimočných ľudí, ktorí svojou obetavosťou, ľudským prístupom, láskou a empatiou pomohli iným v núdzi, vykonali mimoriadny humánny čin či originálnu aktivitu nad rámec svojej práce. Ocenenie za sociálny čin roka dostal aj salezián mjr. PhDr. Juraj Malý.

2018 10 17 ocenenie juraj-maly1

Juraj Malý pastoračne pôsobí vo vojenskom ordinariáte, vo väznici pre mladistvých v Sučanoch, a tiež pracuje v rámci Centra pre obnovu rodiny Dorka v Ružomberku, v Domove na pol ceste.Centrum vzniklo v jednom zo starších domov na ulici Pod Skalami a bude slúžiť ako dom na polceste pre mladých mužov a ženy, ktorí opustia detský domov alebo ústav na výkon trestu, aby sa im pomohlo sa zaradiť do spoločnosti.

Pri otváraní Domu na pol ceste v Ružomberku don Juraj Malý, ktorý bude aj jeho duchovným správcom, povedal: „Chceme klásť dôraz na duchovné a rodinné hodnoty. Zo svojej praxe môžem potvrdiť, že mnohí chlapci by sa za mreže nedostali, keby ich po odchode z detského domova mal kto podchytiť.“

Podujatie pod názvom Sociálny čin roka sa konalo už po pätnásty raz v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky, za účasti premiéra Petra Pellegriniho. V slávnostnej atmosfére si prevzalo ocenenia celkovo 20 ľudí.

Jurajovi Malému k oceneniu blahoželáme.

2018 10 17 ocenenie juraj-maly3

2018 10 17 ocenenie juraj-maly4

rhsdb, foto: autor a printscreen TA3

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.