Exallieve ukončili svoj formačný rok spoločným stretnutím

(Dubnica nad Váhom, 7. augusta 2020) – Kúsok ticha po námahách školského roka mohli zažiť 20. júla exallieve z Dubnice nad Váhom počas duchovnej obnovy. Toto stretnutie využili pre napĺňanie sa Božím pokojom, tichom, ale i posilnením vzájomných vzťahov.

Súčasťou programu bola prednáška dona Antona Červeňa SDB na tému krásy a hodnoty ženy a vzájomného spolužitia v manželstve. Mamičky boli vďačné aj za varovanie detí rodinnými príslušníkmi. Bez ich pomoci by sa na obnove nemohli zúčastniť. „Obnova bola perfektná. Obnovili sme si motiváciu nášho povolania, načerpali duchovnú silu do každodenného života. Vďaka za požehnaný čas,“ zhodnotila účastníčka.

Popoludní sa mamičky stretli opäť. Už nie v tichu a samé, ale s celými rodinami. Svoj formačný rok totiž exallieve už tradične ukončujú stretnutím celých rodín, na ktorom nechýba grilovačka. Rodiny zažili chvíle plné rozhovorov, detských hier aj dobrého jedla. Zoznámili sa aj s novým direktorom donom Bohušom Levkom SDB, ktorý ich prišiel pozdraviť a na záver akcie všetkým udelil kňazské požehnanie.

„Opekačka bolo milé stretnutie, kde sme sa porozprávali, spoznali sme nových ľudí. Je to vzácne spoločenstvo a my sme vďační, že môžeme byť jeho súčasťou,“ zhodnotili manželia.

Zdroj: salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.