Exallievi počas rodinného tábora spoločne zatiahli na hlbinu

(Ľubietová, 19. augusta 2019) – Vyše 90 účastníkov rodinného tábora z Čiernej Vody prežilo v dňoch 4. až 12. augusta nádherné chvíle pod Poľanou, v Ľubietovej. Za podujatím stála skupina saleziánskych exallievov, ktorá pripravila bohatý duchovný program.

Nechýbali príhovory, modlitby, sväté omše, spovede, výlety do hôr, pestrý program pre deti, manželský večer, ale aj športové súťaže či splav Hrona. „Hlavnou témou, ktorá spájala všetky podujatia boli slová: Zatiahni na hlbinu. Povedal ich Svätý Otec Ján Pavol II. pri poslednej návšteve Slovenska. Naše spoločenstvo je už rokmi zohraté, ale aby sme nepociťovali únavu z aktivít, ktoré robíme, musíme ísť do duchovnej hĺbky. Na miesta, kde sme ešte neboli. Tam nám treba nájsť Pána a od neho čerpať. A istotne sa to prejaví aj v našich vzťahoch,“ povedala spoluorganizátorka rodinného tábora Zuzana Selešová.

 Informoval: Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.