Exallievi sa spoločne stretli na Family Day

(Ivanka pri Dunaji, 24. júna 2014) – Family Day bol ďalšou príjemnou akciou exallievov, na ktorej sa stretlo približne 70 účastníkov. V sobotu 17. júna sa všetci zišli v Ivanke pri Dunaji, aby posilnili spoločné vzťahy, zabavili sa a potešili zo vzájomnej prítomnosti. Už od rána boli pre deti pripravené hry a súťaže, za ktoré mohli získať pečiatky a sladké odmeny. Detská súťaživosť a snaživosť sa prejavovala na každom stanovišti – či skladali náročné tangramy, skákali vo vreci, hľadali po lese skryté loptičky, lozili po lane či prekonávali prekážkový beh.

Veľkým lákadlom pre rodiny bol Gazdovský dvor sv. Františka. „Deti spolu s rodičmi kŕmili kozičky, jazdili na poníkoch a vozili sa na koči. Oteckovia si vyskúšali svoju silu a rýchlosť pri behu s fúrikom s deťmi,“ dopĺňa jeden z organizátorov. Súčasťou programu bola aj streľba z luku, ktorá preverila presnosť a trpezlivosť účastníkov.

Na obed sa všetci zišli pri ohnisku. Kuchár Tibor uvaril 50 litrov gulášu. Opekali sa nie len špekáčiky a slanina, ale aj legionársky chlebík. Po obede všetkým dobre padli domáce koláče a dobroty, ktoré napiekli manželky a mamičky.

Exallievi si spolu so svojimi deťmi zahrali florbal a nevynechali ani už tradičný futbalový zápas. Účastníkov prišiel navštíviť aj delegát don Ivan Žitňanský, ktorý predniesol duchovné slovko a na záver udelil všetkým požehnanie. Na ďalšie rodinné stretnutie sa exallievi môžu tešiť opäť o rok.

Informoval: Michal Nemček

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.