Farníci z bratislavskej Trnávky zažili dvojitú oslavu

(Bratislava, 14. júna 2017) – V nedeľu 11. júna sa po deviatykrát konal v bratislavskom saleziánskom stredisku na Trnávke Deň farnosti. Tento rok sa niesol v trochu inom duchu ako predošlé. Dôvodov na oslavu bolo totiž viac.

Bezprostredné prípravy začali v nedeľu o ôsmej ráno. Vďaka ochotným farníkom sa dvor oratória za necelé tri hodiny zmenil na nepoznanie. Pribudli altánky, pódium, stoličky či dokonca nafukovací hrad.

Slávnostnú svätú omšu celebroval direktor domu don Peter Bučány. V kázni pripomenul, aké dôležité je občas v živote spomaliť a vydýchnuť si. Vtedy ku nám hovorí Boh jasnejšie. Hlavný celebrant bol zároveň ústrednou postavou dňa. Don Bučány oslávil s celou farnosťou svoje životné jubileum. Na záver svatej omše dostal mnoho darčekov a jeden mu dokonca "spadol z neba". Dron mu priniesol poukážku na letecký kurz.

Po sv. omši sa už tradične podával guláš a nechýbalo občerstvenie. Organizátori sa rozhodli splniť oslávencovi narodeninové prianie – chcel celú farnosť pozvať na kávu a na zmrzlinu.

Divadlo Kasia si pre najmenšie deti pripravilo interaktívne vystúpenie o pirátoch. Tí starší si mohli zasúťažiť na stanovištiach a vyhrať pekné odmeny. Pre odvážlivcov bolo v ponuke stanovište so vzduchovkou. Program ukončila spoločnoá ďakovná adorácia v kostole.

Zdroj: trnavka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.