Farnosť v Baku sa teší na pápeža

(Baku, 30. septembra 2016) – Už v nedeľu zavíta do Baku Svätý Otec František. Privíta ho miestna saleziánska komunita na čele s apoštolským prefektom Azerbajdžanu saleziánom Vladimírom Feketem. Do Baku už prišli aj zástupcovia zo Slovenska, schádzajú sa postupne ďalší hostia a miestne farské spoločenstvo sa veľmi teší na pápežovu návštevu.

2016 09 30 BAKU3 na web

Provinciál saleziánov don Jozef Ižold, provinciálka sestier saleziánok Janka Kurkinová a jej radkyňa Marta Baňasová, salezián Ján Čapla, ktorý pôsobil na čele katolíkov v Baku pred donom Feketem a tím Don Bosco media sú už prítomní v Baku. Vo štvrtok 29. septembra večer sa stretli s miestnou komunitou. Don Vladimír Fekete sa podelil o doterajšie dojmy z prípravy a najmä poprosil o modlitby, aby návšteva priniesla aspoň desatinu ovocia toho, čo priniesla návšteva Jána Pavla II. v roku 2002.

2016 09 30 BAKU1 na web

Don Vladimír Baxa, miestny farár, vyjadril radosť z návštevy a nádej, že to pomôže, aby miestni ľudia viac poznali Pána. Sestra saleziánka Slávka Butková, ktorá pôsobí v Baku asi rok, sa veľmi teší aj na to, že bude môcť obsluhovať Svätého Otca počas obeda. (Viac vo videu.) Salezián Martin Bonkálo, ktorý bude prekladať pre Svätého Otca z azerbajdžančiny do taliančiny, strávi piatok ešte pri svojej bežnej práci v Centre Meriam medzi mladými. Mladá novicka sestier saleziánok Lamiya Jalilova, ktorá pochádza z Baku a prežíva tieto dni doma vo svojom meste, sa veľmi teší na to, že bude môcť odovzdať kyticu Svätému Otcovi pri privítaní pri vstupe do kostola.

Provinciál Jozef Ižold a provinciálka saleziánok Janka Kurkinová spolu s ďalšími si vo štvrtok v sprievode Jána Čaplu prezreli niektoré miesta v Baku. Navštívili hlavnú mešitu, malý pravoslávny kostol sv. Michala, a ochutnali tiež tradičný azerbajdžanský čaj. Večer sa spoločne zúčastnili aj na adorácii vo farskom kostole.

2016 09 30 BAKU4 na web

Prečítajte si aj: rozhovor s donom Vladimírom Feketem na stránkach Vatikánskeho rozhlasu.


 

 

2016 09 30 BAKU logo

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.