Festival Lumen má za sebou úspešný 21. ročník

(Trnava, 11. júna 2013) – V Trnave sa už po 21. krát zmenilo centrum mesta na kolísku hudobného festivalu pre mladých a všetkých, ktorí chceli touto cestou vydať svedectvo o sile spoločenstva a kresťanskej viery.

Tohtoročnou festivalovou novinkou bola spoplatnená „XL zóna“, vďaka ktorej vznikla možnosť finančne podporiť festival. Program na námestí bol tradične bezplatný. XL balíček sa vzťahoval na aktivity mimo námestia a ponúkal prednášky, workshopy, multižánrový projekt Stage z bratislavskej Petržalky, či vtipný umelecký Čeky point Mariána Čekovského.

Počasie bolo tento rok mimoriadne priaznivé a počas festivalu nespadla ani kvapka vody. V blízkosti námestia mali účastníci k dispozícii rôzne hry, kalčeto, službu ucha a možnosti občerstvenia. Organizátori opäť ponúkli rehoľnú kaviareň, ktorá pod záštitou rehoľníkov a rehoľníčok prinášala príjemnú atmosféru oddychu od hlučného námestia a Domka stan. Program na námestí žil slovenskými a zahraničnými kapelami. Atmosféru radosti prameniacej z hĺbky srdca, dobrej hudby a kresťanského spoločenstva môžete zažiť opäť o rok.

Informoval: Ján Mrázko

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.