Hlavný predstavený strávil sviatok dona Bosca v Dominikánskej republike

(Rím, Taliansko, 1. februára 2017) – Turín počas dvestoročnice v roku 2015, Freetowm oslobodený od eboly, no stále trpiaci jej následkami v roku 2016 – to sú miesta, na ktorých hlavný predstavený trávil sviatok zakladateľa saleziánov, svätého Jána Bosca. Don Ángel Fernández Artime pokračuje vo výbere veľmi príznačných miest, tento rok strávil 31. január v Dominikánskej republike v meste Santo Domingo, kde si pripomínajú sté výročie prítomnosti. Desiaty nástupca dona Bosca je na animačnej návšteve od 30. januára do 5. februára a okrem Dominikánskej republiky navštívi aj Portoriko o Kubu, ktoré spoločne patria do antilskej provincie.

2017 02 01 ANS Dom rep 4

31. január bol v Dominikánskej republike ustanovený na počesť dona Bosca ako Národný deň mládeže. A práve v hlavnom meste Dominikánskej republiky, v Santo Domingu, strávil hlavný predstavený sviatok dona Bosca. Ráno sa stretol s provinciálnou radou. Poobede na stretnutí s približne 700 mladými pripomenul svoje slová, ktoré adresoval v posolstve všetkým mladým na sviatok dona Bosca: aby sa nebáli a "išli proti prúdu", v ústrety vyšším cieľom. "Oslávili sme dona Bosca a celé hnutie, ktoré založil v prospech chudobných mladých. Je na vás, aby ste pokračovali v tomto dobrodružstve."

2017 02 01 ANS Dom rep 2

 

Večer slávil svätú omšu v saleziánskej farnosti. S otcovskou láskou povedal: "Drahí mladí, svet vás potrebuje. Svet potrebuje mladých ľudí plných nádeje a sily. Nebojte sa žiť a snívať, ale predovšetkým hľadajte hlboké šťastie v Bohu."

2017 02 01 ANS Dom rep

Dnes dorazil na Saleziánsky poľnohospodársky a technický inštitút v meste La Vega a pokračuje do mesta Moca, kde odslúži svätú omšu so saleziánskou rodinou.

Vo štvrtok 2. februára po návšteve domu v Jarabacoa sa hlavný predstavený, ktorý cestuje so svojim sekretárom donom Horaciom Lópezom, presunie do Portorika, kde zostane asi 24 hodín, stretne sa so saleziánmi, saleziánskou rodinou a s mladými z krajiny.

Od piatka 3. februára bude hlavný predstavený na Kube. V sobotu 4.2. sa v Havane stretne so saleziánmi, na omši so saleziánskou rodinou a zúčastní sa umelecko-kultúrneho vystúpenia.

Na záver v nedeľu 5. februára za prítomnosti miestnych cirkevných predstaviteľov bude záverečná svätá omša animačnej návštevy pri príležitosti stého výročia saleziánskej prítomnosti.

2017 02 01 ANS Dom rep 3

ANS, tl

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.