Humenčania precestovali počas tábora svet za 6 dní

(Viničky, 25. júla 2018) – Cesta okolo sveta bola témou tohtoročného chatového tábora pre mladých z Humenného. Počas druhého júlového týždňa nabitého rôznymi aktivitami mohlo vyše 120 detí bližšie spoznávať jednotlivé kontinenty a pomyselne ich spolu precestovať.

Chlapčenské a dievčenské skupinky, na ktoré dohliadala tridsiatka animátorov boli pomenované podľa rôznych štátov sveta. Prvý deň navštívili Afriku. Cez ponúknuté aktivity sa deti zoznámili so zvyklosťami a tradíciami afrického kontinentu.

Ďalší deň patril starému kontinentu, čiže Európe. Európa je známa tým, že v nej majú pôvod Olympijské hry, preto deti mohli súťažiť v rôznych športových disciplínach. Stred týždňa patril Ázii, najväčšiemu a najľudnatejšiemu kontinentu. Tento deň bola v pláne túra. Účastníci strávili skoro celý deň na nohách a navštívili aj susednú dedinu. Počas cesty ich sprevádzali aktivity, ktoré boli základom duchovnej obnovy. V cieli cesty mohli deti pristúpiť aj k svätej spovedi.

Vo štvrtok deti pricestovali do Austrálie. Typické pre Austráliu sú horúce teploty, preto boli na programe vodné hry. Večer si mladí mohli vycibriť svoju odvahu na tradičnej skúške odvahy. Piatok sa niesol v znamení posledného veľkého kontinentu, Ameriky. Chlapci zažili počas dňa skautské hry, dievčatá si usporiadali súťaž Amerika má talent. Poobede sa všetci učili prežiť v prírode ako Tarzan. Vyvrcholením dňa bol tanečno-hudobný večer s názvom La Fiesta. Ako samotný názov naznačuje, hlavným hudobným žánrom bola latino muzika. V rámci večera vystúpila aj Riňovka – kapela zo saleziánskeho oratória.

Posledný deň patril kontinentu Antarktída a tradičnej "odkazovačke" – každoročnej aktivite, kde si môžu účastníci medzi sebou písať odkazy vďačnosti, uznania či odovzdať pozdravy na záver tábora. Ako pamiatku si každý odniesol ruksak s cestovateľským motívom.

Týchto šesť dní by nebolo možných bez obetovania času a angažovanosti každého jedného animátora a člena prípravného tímu. Vďaka vzájomnej spolupráci je tábor už dlhodobou súčasťou letnej ponuky saleziánskej rodiny.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.