Jesenná šarkaniáda spojila desiatky rodín z Námestova

(Námestovo, 15. októbra 2018) – Na lúke nad Námestovom sa 7. októbra konala Šarkaniáda. Ideálne jesenné podmienky priali asi štyridsiatke šarkanov rôzneho druhu a farieb. Súťažilo v troch kategóriách. Do prvej sa mohli zapojiť len šarkany domáceho pôvodu, teda vlastnoručne vyrobené. V druhej kategórii sa hodnotil najvyšší výstup a v tretej akrobatické schopnosti.

Majitelia šarkanov sa pokúsili spraviť aj ich spoločnú fotku vo vzduchu, čo však spôsobilo na zemi pavučinu šnúr. Po ich pristátí a rozuzlení nasledovalo sladké vyhodnotenie, spoločné foto a záverečné slovko, v ktorom salezián don Peter Roth pripomenul, že tak ako sa musí každý šarkan postaviť proti vetru, aby mohol vystúpiť na oblohu, musíme sa aj my postaviť proti prúdu pohodlnému štýlu života, aby sa z nás stali dobrí kresťania a čestní občania.

Zdroj: www.sdbno.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.