Jesennú KAMU na východe sprevádzalo heslo: Patríš na ihrisko

(Prešov, 4. novembra 2021) – V sobotu 23. októbra sa v prešovskom saleziánskom oratóriu konal futbalový turnaj KAMA (východ). Tento turnaj má svoju dlhoročnú tradíciu a spája saleziánske strediská na celom Slovensku.

Chlapci boli plní dobrej nálady, ale aj očakávaní. Začiatok turnaja odštartovali spoločnou svätou omšou. Počas homílie si predstavili aj heslo turnaja „Patríš na ihrisko“, a teda nie na lavičku náhradníkov, ako to pripomenul Svätý Otec František na návšteve v Košiciach. Po sv. omši sa už na plné obrátky rozbehol súboj o víťazstvo, v ktorom si zmerali sily mladí futbalisti zo stredísk v Košiciach, Bardejove, Michalovciach, Humennom a Prešove.

Podľa veku sa rozdelili aj hracie plochy. Na umelom trávniku sa hrala tzv. malá KAMA (do 15 rokov) a na veľkom ihrisku hrali hráči veľkej KAMY (do 18 rokov). Tímy, ktoré práve nehrali zápas, trénovali, regenerovali alebo povzbudzovali.

Po odohraní všetkých futbalových zápasov nasledovalo dlho očakávané vyhodnotenie a vyhlásenie cien najlepšieho brankára a strelca. V kategórii mladších zvíťazili Košičania, po penaltovom rozstrele s Prešovom. Starší hrali tabuľkovým systémom a na prvom mieste sa umiestnil Bardejov.

Nielen chlapci, ale aj organizátori a dobrovoľníci sa tešili z úspechov a najmä z toho, že bolo možné turnaj v týchto podmienkach uskutočniť. Vďaka Pánu Bohu a ochrane Panne Márii mala KAMA bezproblémový priebeh a sprevádzalo ju priaznivé počasie.

Zdroj: salezianipresov.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.