Juniorky sa po prázdninách opäť stretli

(Slávnické Podhorie, 26. septembra 2013) – V dňoch 20.-22.9.2013 sa celý národ presúval smerom na východ, čiže do Košíc na Národný pochod za život. Hoci aj my – juniorky- fandíme životu, našim cieľom bolo Považie a to konkrétne Slávnické Podhorie.

Stretli sme sa asi v historicky najmenšom zložení, ale veď nie je dôležitá kvantita, ale kvalita. Víkend sa niesol v znamení blokovej výučby o zakladateľke sv. Márii Mazzarellovej. Nevšedne nám ju predstavila sr. Adrika Šarközyová. Pozreli sme sa na ňu cez geografiu, bohaté rody, významných kňazov tej doby. Neobišli sme ani praktickú prácu s prameňmi a zarezonovala nám veta: „ Aj mladí môžu byť múdri.“

Provinciálka sr. Janka Kurkinová sa k nám prihovorila na tému ako zvnútorňovať Božie slovo. Podčiarkla fakt čítania našej každodennej reality a rozlišovania Božieho plánu. Uvedomili sme si, že Panna Mária bola ponorená do každodennosti, ale nebola pohltená každodennosťou.

Nielen kuchárskym umením, ale i svojimi zážitkami nás pre misie zapaľovala naša sr. Aňa Mališová. Podelila sa s nami o skúsenosti, radosti i náročnosti jej misie v Kamerune. V neposlednom rade sme na tomto juniorskom stretku privítali našu neojuniorku – Moniku Wassermanovú a prijali sme ju do nášho cechu.

Ďakujeme za povzbudzujúce formačné stretnutie popretkávané osobnými neformálnymi vzťahmi a tešíme sa na ďalšie – už o 2 mesiace v Rožňave.

 

Informovala: Viera Antalíková

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.