Kalvárčania pozývajú na divadelné predstavenie Vianočná koleda

(Košice, 19. decembra 2019) – V predvianočnom čase, na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie, si mladí zo saleziánskeho strediska Košice – Kalvária pripravili pre širokú verejnosť divadelné predstavenie „Vianočná koleda“.  

Tento známy vianočný príbeh od Charlesa Dickensa o nádeji a duchu Vianoc si Kalvárčania pripravili pod vedením režiséra Pavla Dršku. Ebenezer Srooge je chamtivý obchodník, ktorý okrem peňazí nemiluje nič iné. Jeden večer zažije stretnutie, na ktoré nikdy nezabudne. Navštívi ho duch jeho zosnulého spolupracovníka Jacoba Marleyho a ukazuje mu jeho osud, ktorý ho čaká po smrti.

„Spolu 26 hercov všetkých vekových kategórií sa excelentne zhostilo svojich úloh a predviedli pekný herecký výkon, na ktorý sa prišlo pozrieť asi 150 ľudí,“ pochválil svojich zverencov režisér.

Repríza divadelného predstavenia je naplánovaná na sobotu 21. decembra o 18:30 a štvrtok 26. decembra o 18:15 v hornom kostole na košickej Kalvárii.

Informoval: Pavol Drška SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.