KAMA 2019: Radosti a priateľská pohoda aj napriek športovej rivalite

(Banská Bystrica, 17. mája 2019) – Počas druhého májového víkendu sa bystrické stredisko opäť zaplnilo mladými chlapcami z rôznych častí Slovenska. Tímy docestovali zďaleka, aby si mohli zmerať sily v celoslovenskom finále futbalového turnaja KAMA.

Turnaja sa zúčastnilo 13 tímov – sedem v kategórii starších a šesť v kategórii mladších. V piatok turnaj odštartoval mládežníckou svätou omšou. Po nej mali hráči voľný program. Chlapci nezapreli športového ducha a takmer všetci strávili večer pozeraním MS v hokeji.

V sobotu ráno začali prvé zápasy. Hráči boli plní energie a zápalu do hry. Svojimi výkonmi potvrdili, že futbal tvorí značnú časť ich života. Napriek rivalite na ihrisku panovala v stredisku príjemná atmosféra. Večer bystrickí chlapci odohrali napínavé semifinále proti Námestovu, v ktorom o víťazovi rozhodli až penalty. V nedeľu sa po svätej omši pokračovalo v turnaji. Zápasy končili tesne a atmosféra bola nabitá emóciami. Posledný zápas o prvé miesto hrali domáci proti Bardejovu. Vo veľmi vyrovnanom zápase opäť rozhodovali penalty a Banská Bystrica sa nakoniec stala víťazom staršej KAMY.

„Toľko prosieb letelo k Bohu, nespočetne veľa strelných modlitieb. Bolo to čím ďalej napínavejšie. Nikto nevyhrával ani v semifinále s Námestovom, ani vo finále s Bardejovom. V semifinále po siedmych penaltových kolách napätie zmizlo. Vytrhol nás z neho hráč Námestova, ktorý neskóroval. Vlastne ani neviem, ako sa to stalo, lebo som mal zatvorené oči. Len výkriky ma vytrhli z prosieb a už som v kruhu skákal s celým tímom,” neskrýval radosť František Chytil z domáceho družstva.

V mladšej kategórii sa o zlato pobili Námestovo s Dolným Kubínom. Víťazstvo si napokon odniesli domov chlapci z Námestova. „Ani tohtoročná KAMA nezaostala za očakávaniami. Veríme, že každý zažil skutočný športový a spoločenský zážitok. Vidíme sa o rok,” odkazujú organizátori.

Kompletné umiestnenie v obidvoch kategóriách:

Starší:

1. Banská Bystrica2. Bardejov3. Košice – Tri hôrky4. Námestovo5. Humenné6. Uzovský Šalgov7. Dolný Kubín

Mladší:

1. Námestovo2. Dolný Kubín3. Bardejov4. Prešov A5. Banská Bystrica6. Humenné

 

Zdroj: sbb.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.