KAMA U19 v Dubnici – viac než futbal

(Dubnica nad Váhom 22. november 2018) – KAMA je tradičný saleziánsky futbalový turnaj. V sobotu 17. novembra súťažili v Dubnici nad Váhom chlapci zo západoslovenských saleziánskych stredísk, v kategórii U19, teda do 19 rokov.

Na turnaj prišlo sedem tímov zo siedmych rôznych miest: Námestovo, Dolný Kubín, Žilina SOŠ, Kaplná, Trnava, Bratislava Miletička, Banská Bystrica. Zápasy boli plné vášne, emócií a dobrých futbalových výkonov. O výsledkoch niekedy rozhodovali momenty.

2018 11 22 kama dca1

Do celoslovenského kola mohli postúpiť len tri tímy. Miesta si vybojovali Trnava, Námestovo a Banská Bystrica. Celková výhra patrí Trnave, no finálový zápas s Námestovom bol poriadne napínavý.

Jedna z dobrovoľníčok, Mária Farská, o turnaji povedala: „Celý tento víkend sa niesol v pohodovej atmosfére čo sa týka organizácie a vecí okolo toho. Mali sme možnosť vidieť úprimnú radosť, no aj nejaké to sklamanie. Myslím že hlavný účel zabaviť sa bol splnený a všetci hrali najlepšie, ako vedeli a to bolo to krásne.“

Organizáciu celej tejto akcie zabezpečili dubnickí saleziáni, dobrovoľníci a animátori. Postarané bolo o stravu, technické zabezpečenie a tiež o hladký priebeh pri zápasoch. Nechýbala ani štartovacia piatková mládežnícka sv. omša. Ubytovanie pre tímy poskytla Základná škola s materskou školou sv. Dominika Savia a Katolícky dom.

KAMA spája mladých chlapcov cez futbal. Prišli, aby mohli zabojovať o výhtu, odniesli si však aj nové skúsenosti a zážitky. KAMA je teda viac, než len futbal; tvorí spoločenstvo.

2018 11 22 kama dca2

2018 11 22 kama dca3

rhsdb, text a foto Paulína Hírešová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.