Krásne rozprávky z vydavateľstva Don Bosco

(Bratislava, 8. decembra 2015) – Vydavateľstvo Don Bosco pripravuje novú edíciu kníh. Tentoraz ide o edíciu Moje krásne rozprávky, ktorá je výberom tradičných slovenských ľudových rozprávok, na ktorých vyrastali mnohé generácie. Ide o výber príbehov, v ktorých sú vyzdvihnuté pekné ľudské vlastnosti a hodnoty, ktoré pomáhajú deťom formovať svoju osobnosť.

Pôjde o plnofarebné knižky s pevnou väzbou, ktoré si môžu čitatelia predplatiť v zvýhodnenej cene alebo si ich budú môcť kupovať jednotlivo. V každej knižke by mali byť tri rozprávky. V prvom roku edície pôjde najmä o pôvodné slovenské ľudové rozprávky Pavla Dobšinského ako napríklad Soľ nad zlato, Valibuk, Popolvár, Trojruža, Mahuliena – zlatá panna, Nebojsa, Janko Hraško, Slncový kôň, Rovnopekný pár, Ďuro Truľo, Mechúrik koščúrik, Plavčík a Vratko, Zlatovláska a ďalšie.

Edícia chce podporovať tvorivosť detí. Každý predplatiteľ dostane zdarma veľký skladací kartónový hrad, aby si ho mohol spolu s rodičmi a súrodencami vyfarbiť. Navyše v každej knižke nájdu čitatelia postavičky na vystrihovanie a vymaľovanie. Dieťa si lepšie zapamätá príbeh a postavičky mu budú pripomínať vlastnosti či hodnoty, ktoré v rozprávke zazneli. Tvorcovia chcú edíciou podporiť aj spoločne strávený čas v rodine.

Na každej knižke sa bude podieľať iný ilustrátor, vďaka čomu chce vydavateľstvo dať popri známych menách priestor aj niekoľkým mladým autorom. Prvú knižku spolu s hradom je možné zaslať ešte pred Vianocami, aby ste tak mohli prekvapiť svoje deti pod stromčekom. Viac informácií o edícii, ako aj možnosť predplatiť si ju nájdete na stránke www.donbosco.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.