Kritici na médiá

(Bratislava, 2. novembra 2012) – Stredisková škola pre animátorov (ďalej len SšpA). Mladí. Energia. Smiech. Reklama. Média. Marketing. Boh. Stredisko. Saleziáni. Pruské. Sneh. Miletička.

Pre 30 mladíkov a mladíc boli tieto pojmy hlavnou témou víkendu SšpA. „Našou úlohou bolo získať informácie o médiách, o seba prezentácií, naučiť sa, ako šíriť dobro, ktoré robíme v stredisku na Miletičovej,“ hodnotí animátorka Zuzka Šimková.

121102_sspa_1_resize.jpg

Počas jedného dňa, bol prizvaný hosť Peter Šebo, ktorý mladým ukázal médiá. Inšpiroval ich svojou prácou, tým, ako médiá vedia manipulovať, ale aj pomáhať. Chcel im pomôcť, aby sa animátori dokázali pozerať na svet reklamy kriticky. Neprijímať všetko bez rozmýšľania. „Asi najdôležitejším znakom, že médiá môžu byť fajn bol fakt, že Peťo je kresťan, má krásnu rodinu, pracuje v oblasti marketingu a médií a práca ho baví, dokonca napĺňa,“ pridáva jedna zo zúčastnených, Veronika Vaňová. 

121102_sspa_2_resize.jpg

Školitelia sa snažili dať animátorom z Miletičky všetko, čo potrebujú: prechádzku s akčnými hrami, guľovačku s prvým snehom o druhej nad ránom, spoločenské hry a mnohé iné. Atmosféra gradovala každým dňom: „Boli sme stále spolu, zavretý vnútri v chate kvôli počasiu. Boli sme doslova donútení vymýšľať ako si skrátiť čas a robiť si zo všetkého zábavu. Jednoducho sme tvorili dobrú atmosféru animátorov,“ uzatvára animátorka Janka Priczelová.

121102_sspa_3_resize.jpg

autor: Viktória Drábováfoto: Dominika Čambalová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.