Krížová cesta Titusa Zemana – pútnický zájazd

(Bratislava, 15. apríla 2019) – Spoznaj miesta, na ktorých pôsobil blahoslavený Titus Zeman ako slobodný človek, ako aj miesta, kde bol zatvorený z rozhodnutia štátnych orgánov ČSR po odsúdení do väzenia. Na púti bude každý deň slávená svätá omša, v Jáchymove sa spoločne pomodlíme krížovú cestu a čakajú vás aj iné prekvapenia. Predpokladaný termín je 15. október – 19. október 2019.

Program pútnického zájazdu:

15. október: Stretnutie o 7.00 hod. na Námestí Titusa Zemana v Bratislave – Vajnoroch – návšteva cintorína, kostola, zastavenie pri rodičovskom dome a dome brata Štefana. Bratislava – návšteva Justičného paláca (súdnej siene), zastavenie pri Policajnom riaditeľstve (Dvoch levoch). Šenkvice – návšteva kostola a zastavenie pri fare. Trnava – zastavenie v arcibiskupskom úrade (bývalé R-k biskupské gymnázium a malý saleziánsky konvikt). Hlohovec – ubytovanie, večera.

16. október: Hlohovec – raňajky. Leopoldov – zastavenie pri väznici a návšteva múzea. Ilava – zastavenie pri väznici a návšteva múzea. Kostolná – zastavenie pri kláštore. Priehrada mládeže – zastavenie pri pamätníku a obed. Fryštak – zastavenie v saleziánskom dome. Přerov – ubytovanie, večera.

17. október: Přerov – raňajky. Mírov – zastavenie pri väznici a návšteva pamätníka venovaného politickým väzňom. Pardubice – zastavenie pri väznici. Valdice – zastavenie pri väznici, Jičín – návšteva kostola, ubytovanie, večera.

18. október: Jičín – raňajky, návšteva priestorov bývalého Okresného súdu. Vykmanov, tábor „L“ – svätá omša pri Veži smrti, prehliadka výstavy v priestoroch bývalého skladu uránovej rudy. Jáchymov – slávenie krížovej cesty pri Krížovej ceste (Jáchymovské peklo). Mariánska – ubytovanie, večera.

19. október: Mariánska – raňajky, návšteva múzea v Jáchymove. Návrat na Slovensko cez Šaštín – návšteva baziliky Sedembolestnej Panny Márie, zastavenie pri dome Augustína Hercoga. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Predpokladaná cena zájazdu do 300 € (podľa počtu účastníkov, aktuálnych cien ubytovania a ceny dopravy).

V cene  zájazdu je zahrnuté  poistenie, doprava, vstupné, 4x ubytovanie s polpenziou, obed 16. októbra. Obedy (okrem 16. októbra) sú z vlastných zásob.

V prípade záujmu je potrebné prihlásiť sa do 21. apríla 2019 na mail: luscon@sdb.sk.

Dátum na zaplatenie zálohy 200 € bude zverejnený po uzávierke prihlasovania.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.