KubCup prepisuje rekordy: Kapacita plná do troch hodín

(Dolný Kubín, 3. mája 2019) – Na Orave sa schyľuje k podujatiu roka. Prvý májový víkend sa v Dolnom Kubíne rozprúdi KubCup. Obľúbený celoslovenský volejbalový turnaj zmiešaných amatérskych družstiev tento rok oslavuje už 16 rokov svojej existencie.

KubCup začal písať svoju históriu v Dolnom Kubíne, keď sa niekoľko družstiev z miestneho okresu stretlo, aby si priateľsky zahrali volejbal. Po tom, ako sa prihlásil prvý „neoravský“ tím, chýry o turnaji sa rozšírili. Teraz má už svojich zástupcov zo všetkých kútov Slovenska, od Bratislavy po Michalovce, od Námestova až po Galantu.

Aj tento rok KubCup spojí viac než 300 mladých ľudí, športovcov aj dobrovoľníkov nad 15 rokov. O obľúbenosti turnaja svedčí aj fakt, že sa vo februári rekordne do desiatich minút od spustenia registrácie nahlásilo 19 družstiev. Zvyšní „oneskorenci“ stihli kapacitu naplniť do ďalších troch hodín.

Účastníkov už tradične čakajú dva dni plné volejbalu v piatich kubínskych telocvičniach. Pozitívnou novinkou minulého ročníka je rozdelenie turnaja na kategórie PRO & JOY, vďaka čomu si môžu diváci, ale aj športovci užiť vyrovnané a  kvalitné zápasy. Mottom turnaja je „Viac než len volejbal“, preto je pre všetkých pripravený aj bohatý duchovný a sprievodný program. Viac informácií o turnaji nájdete TU.

Organizátorom športového podujatia je Laura, združenie mladých – stredisko Dolný Kubín v spolupráci s mnohými miestnymi dobrovoľníkmi a sestrami saleziánkami. Turnaj sa však rozrástol aj vďaka podpore mesta Dolný Kubín, grantom a mnohým sponzorom.

Informovala: Mária Gregová FMA

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.