Luníkovský maratón opäť prilákal množstvo súťažiacich

(Košice, Luník IX, 16. októbra 2015) – Napriek chladnému a veternému počasiu sa 5. ročníka „Luníkovského maratónu“ zúčastnilo spolu 67 detí a dospelých. Súťažilo sa v štyroch kategóriách. Najmenší, do 10 rokov, bežali trasu okolo strediska; starší okolo sídliska a najstarší až trikrát prebehli celú trať.

Každý z účastníkov dostal sladkú odmenu, kvôli ktorej bol ochotný zabehnúť aj viac kôl. Prví traja z každej kategórie si okrem toho mohli vybrať aj z hodnotných cien ako košeľa, ruksak, peračník, hračky, čiapky či ponožky. Pestrosť cien spôsobovala zmätok, čo však bolo pozitívne – výhercovia vyberali odmeny nielen pre seba, ale viacerí aj pre svojich najbližších (košeľu pre otca, vestu pre mamku). Beh postupne prilákal aj ďalšie deti zo sídliska, takže organizátori mali plné ruky práce. Príjemnú atmosféru dotvárala hudba.

Zdroj: www.lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.