Máte otázky o Bohu či Cirkvi? Napomôže vám bezplatná aplikácia Tweetuj s Bohom

(Bratislava, 26. júla 2019) – Saleziáni dona Bosca – Slovenská provincia prostredníctvom vydavateľstva Don Bosco ponúkajú bezplatnú aplikáciu Tweetuj s Bohom (Tweeting with God), ktorá je užitočným nástrojom pre každého, kto hľadá odpovede na otázky o Bohu, viere či kresťanstve. Aplikáciu Tweeting with God je možné stiahnuť do telefónu cez Google Play alebo App Store v slovenskej verzii (voľba jazyka je možná v nastaveniach), alebo na stránke https://www.tweetingwithgod.com/sk, ktorá ponúka aj ďalšie informácie.

Aplikácia obsahuje viac ako 200 tweetov s rôznymi otázkami a odpoveďami (vychádzajú predovšetkým z knihy Tweetuj s Bohom), štandardné modlitby a odpovede pri svätej omši v mnohých jazykoch prehľadne roztriedené do siedmich kategórií, podľa častí svätej omše, znázornených ikonami (postupne pribudne aj slovenská verzia), ako aj možnosť naskenovať si jednotlivé strany knihy (funkcia SCAN) a prostredníctvom aplikácie si prezerať texty, vyhľadávať kľúčové slová, témy a dozvedieť sa doplňujúce informácie či odkazy.

Aplikácia je súčasťou interaktívneho projektu, ktorého základom je kniha s rovnomenným názvom. Projekt má pôvod v holandskom meste Leiden, v ktorom sa kňaz Michel Remery pustil do dialógu s mladými ľuďmi na témy týkajúce sa katolíckej viery. Mladí mu kládli otázky osobne, ale aj prostredníctvom sociálnych sietí. Výsledkom bola kniha, ktorá obsahuje 200 odvážnych otázok a odpovedí, vrátane ďalších vysvetlení. Mladí ľudia následne navrhli spustenie interaktívnej formy projektu, a tak vznikla aplikácia Tweetuj s Bohom.

Kniha si rýchlo získala medzinárodný záujem a bola preložená do niekoľkých jazykov. Na Slovensku ju preložilo a vydalo vydavateľstvo Don Bosco v roku 2017. Bližšie informácie o knihe a možnosť objednať si ju nájdete TU

Peter Novák

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.