Mediálna škola v novom šate. Má nový vizuál aj online formu

(Bratislava, 5. novembra 2020) – Po letnom intenzívnom plánovaní a tvorení vízie Mediálnej školy absolvovali lektori a organizátori prvú skúšku ohňom – zorganizovať MeŠku online. Ani koronavírus ich však nedokázal odradiť, a tak mohli ôsmi účastníci formou webinárov absolvovať dve interaktívne školenia.

Lektorka Miriam Vyšňovská ich previedla základmi grafiky a novinár Jozef Kotris im priblížil základy písania dobrého textu. Účastníci si dostali šancu vyskúšať tvorenie textov i grafík priamo v praxi a následne na nich dostali priamu spätnú väzbu.

Dva dni online webinárov obohatila aj spoznávačka a záverečná diskusia „Aj ty si influencer“. Hosťami tohto špeciálneho bloku boli salezián Daniel Holúbek SDB a saleziánka Katarína Berešová FMA. Obaja priblížili mladým rôzne spôsoby toho, ako sa dá byť prítomným a aktívnym kresťanom v dnešnom mediálnom svete.

„Dlho sme rozmýšľali, či predsa len neskúsiť zorganizovať MeŠku tradične formou víkendovky. Rozhodli sme sa však, že zdravie účastníkov i lektorov je prednejšie. Prijali sme výzvu online sveta a pokúsili sa mladým priblížiť aspoň to, čo sme vyhodnotili ako najpotrebnejšie,“ vyjadrila sa garantka programu Alžbeta Mohyláková. „Celé sme to zvládli aj vďaka podpore sestry Majky Nagyovej FMA, ktorá nám zabezpečila online priestor a spravovala našu technickú stránku,“ dodáva.

Okrem online verzie programu prináša Mediálna škola aj ďalšie novinky – novú webstránku a nový vizuál. Tvorby loga a webu sa chytila šikovná grafička a zároveň lektorka Miriam Vyšňovská.

Viac z nového vizuálu môžete vidieť na Facebooku a Instagrame.

Ak ste zmeškali Mediálnu školu BASIC online, nemusíte sa obávať. Ak to pandemická situácia dovolí, kurz MeŠ PRO by mal prebehnúť koncom jari 2021. Pre viac info sledujte web a sociálne siete alebo sa informujte priamo na medialnaskola@gmail.com.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.