Medzinárodné saleziánske športové hry sa rozbiehajú

(Bratislava, 5. máj 2016) – Včerajší prvý deň na Medzinárodných saleziánskych športových hrách je za nami. Približne tisíc športovcov z trinástich krajín sa počas celého dňa registrovalo u dobrovoľníkov zo sekcie Informácie. Na registrácii im okrem programu a zľavového kupónu do reštaurácií odovzdali aj unikátne registračné kartičky s ich fotkami, vďaka ktorým majú počas celých hier zabezpečenú stravu a Mestskú hromadnú dopravu zadarmo.

2016 05 05 PGSI1 1

O desiatej ráno tiež prebehla tlačová konferencia. Hovorca hier Peter Novák uviedol, že motto „Vždy veríme až do konca“ vyjadruje nielen športové zápolenie, ale aj misiu saleziánov, ktorí veria v mladých. Rado Rumanovič SDB, riaditeľ hier, vyzdvihol popri športovom zážitku aj ten organizačný – zabezpečuje ho takmer 300 dobrovoľníkov, ktorí tak na hrách získajú cenné skúsenosti s organizovaním veľkého podujatia. Don Hans Randa, organizátor hier za Rakúsko, tiež ocenil, že PGSI spájajú mladých z celej Európy a podporujú ich v hre v duchu fair play. Na tomto stretnutí poďakovali všetkým partnerom, ktorí podporili hry a odovzdali im pamätné medaile.

2016 05 05 PGSI1 2

Počas dňa sa rozbehla oddychová zóna Valdocco, ktorá sa nachádza v hale Elán. Mnoho športovcov využilo rôzne hry, športy a Tuli vaky, v ktorých si spríjemnili svoj čas. O ôsmej večer sa uskutočnilo ešte stretnutie trénerov, na ktorom si vyjasnili pravidlá hier a podrobne sa oboznámili s programom.

2016 05 05 PGSI1 3

Všetky zápasy, ktoré začínajú už dnes, sú otvorené pre divákov, príďte sa pozrieť aj vy!

Všetky fotografie si môžete pozrieť tu. Sledujte PGSI 2016 aj na Facebooku.

zdroj: www.pgsi2016.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.