Miništranti sa naučili, že hrdinom sa človek nerodí, ale stáva

(Liptovská Osada, 8. augusta 2022) – V dňoch 18. – 24. júla sa pod vedením saleziánov, spoločenstva Tymian a Domky uskutočnil 25. ročník celoslovenského miništrantského tábora Tymian. Okolo 120 účastníkov sa v Liptovskej Osade zapojilo do aktivít pod heslom: Hrdinom sa človek nerodí, hrdinom sa stáva. Vzorom im bol mladý mexický mučeník José Sanchez del Rio, ktorý sa hrdinsky obetoval v zápase mexických katolíkov o vieru a ľudské práva.

Aktivity boli popretkávané katechézami, športovými zápoleniami, turnajmi, hrami, prednáškami o miništrovaní či turistikou. Medzi účastníkmi sa našli aj hudobné talenty, ktoré vytvorili kapelu a tá sprevádzala sväté omše i spevácku súťaž jednotlivých skupín.

Tábor navštívil aj novokňaz Ján Pčolinský. Pripravil liturgiu Cesty svetla, ktorá mala u miništrantov veľký úspech. Ako povedal jeden z účastníkov: „Modlitba v prírode, v tichu pred polnocou, kedy bolo vidno tisíce hviezd, mi dávala vedomie, aký nesmierne všemohúci je náš nebeský Otec. Keď som dvihol hlavu k nočnej oblohe, uvedomil som si, ako nás má rád a čo všetko pre nás pripravil, len aby sme boli po celú večnosť šťastní.“

V záverečnej svätej omši si prítomní obnovili miništrantské sľuby o službe Bohu a ľuďom a rozchádzali sa s predsavzatím, že niečo pekné o Božom kráľovstve odovzdajú aj iným.

Informoval: Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.