Miništranti z Banskej Bystrice strávili víkend na chate

(Sedmák – Drábsko, 18. decembra 2013) Utierkové vojny, spoločenské hry, kalčeto, guľovačky, pokladovka, ale i príprava na miništrantské skúšky sprevádzali miništrantov cez tretí adventný víkend na chate v Drábsku.

Dvadsaťtri miništrantov, dvaja kňazi a dvaja kuchári sa stretli na Miništrantskej chate v Drábsku. Po dlhom očakávaní a cestovaní sa všetci tešili na príchod do vykúrenej chaty, večeru a večerný program – čiže svätú omšu, hry a film. Po ňom nastal čas na modlitbu a spánok. Sobotňajší program bol plný – obohacovanie miništrantských i cirkevných pojmov formou zábavy, utierkové vojny, stavanie pevnosti zo snehu pre následnú guľovačku, neskôr indiánska šatka, či iné hry a svätá omša. Po chutnom guľáši, relaxe a vyschnutí mokrých vecí prišiel čas na hľadanie pokladu v náročných podmienkach po západe slnka.

Po večeri pokračoval program spoločenskými hrami, milionárom, ktorý sa bodoval do miništrantskej súťaže, neskôr film a večerná modlitba.

I v nedeľu ešte zvýšil čas na hry, predovšetkým na kalčetový turnaj, ktorý sa tiež započítaval do súťaže. Nasledovala svätá omša, počas ktorej otec Peter Veselský zdôraznil hrdosť miništranta, ale i jeho správanie, poslušnosť a príklad.   Miništrantská chata sa koná každý rok tesne pred vianočnými sviatkami a je určená pre mladých miništrantov. Stretnutie slúži aj ako forma poďakovania za službu a ponúka chlapcom zážitok spoločenstva, hier a priestor pre posilnenie kamarátstva.

Informoval: Marek JavorčíkZdroj: www.sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.