Miništranti z Oravy prežili dobrodružstvo s Titusom Zemanom

(Rabčice, 16. augusta 2017) – Miništranti zo Sihelného sa počas duchovno-rekreačného pobytu oboznámili so životom dona Titusa Zemana. Dvadsiatka mladých mužov strávila začiatkom augusta päť dní v oravskej dedinke Rabčice.

Okrem života a hrdinskej obety čoskoro blahoslaveného saleziána miništrantov zaujalo aj to, že v ich farnosti pôsobil v 60. rokoch 20. storočia salezián don Čakánek. Účinkoval tu ako kaplán. Bol horlivý a rozdával miestnym náboženské knihy. Podobne ako Titus Zeman strávil niekoľko rokov vo väzení.

Do programu bol, podľa života Titusa Zemana, zaradený aj prechod cez rieku. Miništranti prekročili riečku neďaleko Hviezdoslavovej hájovne na Rovniach, kde básnik napísal Hájnikovu ženu. Vzhľadom na veľkú horúčavu bola táto aktivita vítaným občerstvením. Program doplnili zamyslenia nad témami ako modlitba, svätá omša či svätosť.

Informoval: Jozef Luscoň SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.