Mladí v Šamoríne oslavovali dvojnásobné narodeniny

(Šamorín, 31. decembra 2012) – Úspešne zvládnutý koniec sveta a Vianoce. Obe príležitosti sme sa rozhodli spoločne osláviť 22.12.2012 v Šamoríne. Mladí sa spolu so sestrami stretli pri spoločnom stole, aby vianočným večierkom oslávili narodeniny Ježiška. A nielen jeho.

Nechýbalo vyzdobovanie, varenie, spievanie a všetko, čo je potrebné na oslavu narodenín. Takto prebiehali prípravy na dlho očakávaný čas. Vianočný večierok sme začali svätou omšou, po ktorej sme sa pobrali k bohato prestretému vianočnému stolu s tradičnými dobrotami.

Svojou návštevou nás poctila aj provinciálna predstavená sestier saleziánok sr. Janka Kurkinová, ktorá v tento deň oslavovala narodeniny. A tak sme mali o dôvod viac na veľkú oslavu. Bačovia a pastieri najprv priniesli dary Jezuliatku, ale okrem radostnej zvesti o narodení Spasiteľa sa aj oni dopočuli novinu o slávení okrúhleho jubilea našej sestry Janky a obdarovali aj ju.

Po odovzdaní hlavných darov sa animátori nemohli dočkať chvíle, kedy si aj oni otvoria svoj darček, ktorý už ležal pod stromčekom. Vianočnú atmosféru dopĺňal spoločný spev, rozhovory a priania. A ako sme si my priali, tak chceme vinšovať aj Vám – aby ste boli offline na internete a Vaše srdcia nech sú online pre nebo.

2012_12_31_oslavy.jpg

Podľa www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.