Mladí z Banskej Bystrice sa počas tábora učili žiť svoj život naživo

(Banská Bystrica, 17. júla 2023) – Počas prvého júlového týždňa sa banskobystrickí animátori spolu s mladými vybrali do Turistického raja, ktorý sa nachádza v Národnom parku Slovenský raj. Detské tváre plné očakávania a animátori s množstvom prekvapení boli pripravení odštartovať tábor a zažiť ho naplno.

Celý tábor sa niesol v duchu festivalu ŽiTo, počas ktorého sa deti stali súčasťou viacerých známych filmov, či rozprávok.

V pondelok sa z nich stali superhrdinovia, vďaka čomu, silno vzrástla ochota pomáhať si navzájom.

V utorok si vyskúšali role hercov, ale aj režisérov a podarilo sa im vytvoriť nezabudnuteľné krátke filmy.

V stredu museli čeliť útoku nebezpečného bojovníckeho kmeňa, ktorý sa im napokon podarilo poraziť, keď sa spojili v jeden silný Vikingský národ.

Vo štvrtok pomáhali Linguinimu a jeho potkanovi Remymu zachrániť reštauráciu pred neúprosnými kritikmi.

„Postavu, ktorú som znázorňoval sa na mňa veľmi podobala a to bolo veľké plus. Jednoduchý chlapec, ktorý bez svojho kamaráta potkana nič nevie, a to mi pomohlo, že som sa nemusel hrať na niekoho dôležitého, ale byť sám sebou,“ takto hovorí o svojom zážitku salezián Matej Ivanič.

Posledný deň, v piatok, vzali Maťko s Kubkom deti na jarmok a priblížili im život vo svojej rodnej dedine.

„Byť animátorkou na pobyťáku som sa najprv bála, no nebolo to potrebné. Neskutočne som si užila vytvárať atmosféru a vťahovať deti do príbehu, ktorý sme vymysleli. A znova som si uvedomila, že tvoriť program s animátormi, ktorí si zároveň sú aj priateľmi, je najlepšia vec na svete,“ podelila sa o svoje pocity z tábora animátorka Martina Kopálová.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.