Mladí z bratislavskej Trnávky zažili adrenalínové dobrodružstvo

(Bratislava, 30. júla 2013) – Mladší animátori z bratislavského strediska Trnávka aj toto leto putovali Slovenskom ako účastníci nezvyčajného tábora s názvom Nová Lipnica.

Tábor, počas ktorého účastníci celý čas netušia, aký bude program, a kde sa ocitnú, začal spoločnou svätou omšou na štartovacej bratislavskej pôde.

"Po svätej omši sme boli oboznámení s pravidlami Novej Lipnice a hoci sme si mysleli, že nás bude čakať autobus a vydáme sa na cestu, nestalo sa tak. Boli sme rozdelení do skupiniek a dostali sme obálku, v ktorej sme mali pripravené úlohy na celé doobedie v Bratislave," hovorí jedna z účastníčok.

Na druhý deň sa mali mladí animátori dostaviť do Novej Dedinky, kde už boli prichystané loďky na splav Malého Dunaja. Splav trval 2 dni, a keď si už účastníci začínali myslieť, že bude pokračovať aj na tretí deň, skoro ráno ich animátori vyprevadili k autobusu a po skupinách vysádzali na rôznych miestach, odkiaľ sa mali dostať do ďalšej dediny. Počas doobedia dostávali informácie ohľadom úloh, ktoré mali splniť. K tým najdôležitejším patrilo nájsť ochotnú rodinku, ktorá im dovolí uvariť si u nej obed. Po obede ich čakala ďalšia úloha, a to dostať sa do Trnavy na Trojičné námestie. Tam už bola pre nich pripravená poobedňajšia hra, počas ktorej museli získať istý počet bodov, aby za ne dostali lístok na vlak. Čakala na nich šesť hodinová cesta do Prešova.

V duchu myšlienky tábora, ani po rannom vystúpení z vlaku v Prešove účastníci stále netušili, aký bude ďalší program. Doobedie strávili v centre mesta spoločnou hrou, po ktorej sa vybrali hrať paintball. Podvečer sa rozdelili do skupín a vybrali do rodín, v ktorých strávili 2 noci.

Ďalší deň mali mladí za úlohu dostať sa do dedinky pri Prešove, kde celý deň pomáhali s prácami domácim obyvateľom. Po čase strávenom na východe Slovenska sa pobrali ďalej, tentokrát do dedinky s názvom Mošovce. "Tam sme konečne bývali všetci spolu v chatkách. Bolo nám super. Chcela by som každého pozvať, kto ešte nebol a chce zažiť adrenalín alebo nadviazať nové priateľstvá, aby išiel s nami na budúci rok na Novú Lipnicu," uzatvára Majka. 

Informovala: Mária Tichá

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.