Mladí z Troch hôrok sa zúčastnili súťaže v robotike

(Košice, 23. januára 2019) – V košickom Kulturparku sa 10. januára konalo regionálne kolo celosvetovej súťaže First Lego League. Zúčastnili sa ho aj nádejní výskumníci z košického saleziánskeho strediska, ktorí navštevujú krúžok Mladý robot. Okrem bodov získali predovšetkým nové skúsenosti, inšpirácie a motiváciu pre ďalšiu prácu.

Súťaž v robotike First Lego League pozostáva zo štyroch disciplín. Tím Salesbot z krúžku Mladého robota začal výskumným projektom, cez ktorý predstavil svoj návrh vesmírnej sprchy pre astronautov v kozmických lodiach a orbitoch. Ďalšou disciplínou bolo riešenie zadanej úlohy tímovou prácou. Napriek tomu, že sa nepodarilo postaviť stabilnú vežu zo špagiet pre Marshmallow, skúsenosť spoločnej práce bola cennejšia než samotný výsledok.

Dizajn robota sa hodnotil počas tretej disciplíny. "Výnimočnosť nášho robota bola v použití dvoch ultrasonických senzorov a pokuse o vyriešenie misie so zachytením pristávacieho modulu," pochválili sa mladí zo Salesbotu.

Záverečnou disciplínou bolo testovanie samotného naprogramovania robota na vykonanie predpísaných misií. "Prvé kolo sa nám nedarilo, zato pri ďalších sa to vynahradilo a úsmev na tvárach detí z Mladého robota sa opäť rozjasnil," povedal salezián Miroslav Podstavek.

Po zrátaní bodov zo všetkých disciplín sa našim mladým podarilo obsadiť 11. priečku z 21 nahlásených tímov. "Budúci rok, po získaných skúsenostiach a inšpiráciách, sa pokúsime eliminovať jednu jednotku z tohtoročného umiestnenia a zabojovať o postup do československého kola," odkazujú Mladí roboti.

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.