Múzeum Dom dona Bosca je otvorené aj ako virtuálne múzeum

(Turín, 17. decembra 2020) – Múzeum Dom dona Bosca, nové usporiadanie miesta počiatkov výchovného a duchovného dobrodružstva dona Bosca, ktoré bolo otvorené začiatkom októbra, je v súlade s protipandemickými pravidlami otvorené online. Návštevníci z celého sveta ho teda môžu navštíviť virtuálne.

Virtuálne múzeum už začalo fungovať, ale časom sa bude ďalej rozvíjať. Má byť digitálnou prezentáciou 4 000 m2 a 27 fyzických výstavných priestorov „Domu dona Bosca“. Táto iniciatíva nie je jednoduchá, pretože Múzeum Dom dona Bosca je v prvom rade miestom, kde treba žiť, zakúsiť ho: práve tam môžete dýchať zázrak života svätca, ktorý zmenil životy tisícov mladých ľudí svojej doby a vďaka svojim pokračovateľom aj miliónov ďalších mladých ľudí až podnes.

V tomto čase, keď sú pre pandémiu všetky múzeá v Taliansku zatvorené, možno na stránke www.museocasadonbosco.it navštíviť Múzeum Dom dona Bosca aspoň virtuálne: vstúpiť do izby, kde don Bosco spal a pracoval, sledovať architektonický vývoj Valdocca, alebo obdivovať ako umelci znázornili postavu dona Bosca a vývoj jeho práce s mladými v priebehu času.

Týmto spôsobom sa virtuálne múzeum snaží sprístupniť dokumenty o založení saleziánskeho domu, originálne fotografie, oblečenie dona Bosca a malé kúsky saleziánskej histórie mnohým ľuďom, ktorí tam – pre pandémiu alebo v budúcnosti možno kvôli vzdialenosti – fyzicky nemôžu prísť.

ANS, OnMiSDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.