Na Luníku IX posvätili kríž na pamiatku návštevy pápeža Františka

(Košice/Luník IX, 14. septembra 2022) – V predvečer 1. výročia návštevy pápeža Františka na Luníku IX zažili u saleziánov dvojitú slávnosť.

V utorok 13. septembra najprv arcibiskup Bernard Bober požehnal nový kríž týčiaci sa nad vstupom do Luníka. Počas slávnostnej svätej omše požehnal aj nové dielo umeleckého majstra Petra Beňu, ktoré pozostáva z vitríny a medenej stopy. Jeho cieľom je pripomínať návštevníkom chrámu spomienku na to, že tento kostol navštívil 14.9.2021 pápež František.

„Príďte sa aj vy postaviť pod kríž a tiež postaviť do pápežových stôp a zahľadieť sa na Zmŕtvychvstalého Krista. Aj toto môže ponúknuť Luník IX,“ pozýva direktor saleziánov na Luníku don Peter Veselský.

Regionálna televízia telKE priniesla k tejto udalosti reportáž.

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.