Na spoločnej duchovnej obnove sa zišli štyri saleziánske komunity

(Michalovce, 25. novembra 2013) – V pondelok 18. novembra sa na duchovnej obnove stretli štyri saleziánske komunity, aby strávili čas v modlitbe a zároveň spoločne uvažovali nad nastávajúcim saleziánskym rokom. K domácej michalovskej komunite sa pripojili tri košické komunity; z Kalvárie, Troch hôrok, Luníka IX a komunita z Humenného.

Úvodnú meditáciu, ako podnet na osobné uvažovanie, predniesol člen provinciálnej rady a direktor v Košiciach na ulici Tri hôrky, don Pavol Boka. Potom nasledoval čas na individuálne rozjímanie, ktoré saleziáni zavŕšili spoločným slávením Eucharistie.

Poobedňajší program bol zameraný pracovne. Členovia jednotlivých komunít hľadali odpovede na otázky ako osláviť blížiace sa jubileum 90. výročia príchodu saleziánov na Slovensko a tiež dvojsté výročie narodenia dona Bosca. Plodná debata priniesla niekoľko návrhov, ktoré budú predmetom ďalších stretnutí. Celodenná duchovná obnova bola zakončená polhodinovou spoločnou adoráciou v miestnom kostole.

Zdroj: www.sdbmi.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.