Na sviatok Titusa Zemana sa v priamom prenose prihovorí provinciál saleziánov Peter Timko

(Bratislava, 8. januára 2021) – Na dnešnú liturgickú spomienku blahoslaveného mučeníka Titusa Zemana bude možné sledovať na internete hneď niekoľko prenosov svätých omší. Provinciál saleziánov don Peter Timko bude v piatok 8. januára kazateľom pri svätej omši v priamom prenose o 18.30 z kaplnky Televízie Lux.

Aj viaceré saleziánske strediská prinesú prenos svätej omše naživo na internete. Z ponuky vyberáme:

Bratislava-Trnávka o 12.00 hKošice-Kalvária o 17.30 h Dubnica nad Váhom o 18.00 h Trnava-Kopánka o 18.00 h Bardejov-Vinbarg o 18.30 h 

V ostatných kostoloch na Slovensku je možné, podľa Všeobecných smerníc Rímskeho misála, sláviť votívnu omšu o blahoslavenom Titusovi Zemanovi, pričom možno použiť slovenské texty, ktoré zverejnila Konferencia biskupov Slovenska v roku 2018 (PDF).

Od 30. septembra 2017, kedy bol Titus Zeman vyhlásený za blahoslaveného, Saleziáni don Bosca rozdali do rôznych kostolov a kaplniek na základe žiadostí už celkom 230 relikvií tohto prvého slovenského blahoslaveného rímskokatolíckeho kňaza.

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.