Na tohtoročnom TeenDance sa tancovalo do posledného dychu

(Bratislava, 23. októbra 2018) – Začiatkom októbra sa v Bratislave konala celoslovenská tanečná súťaž TeenDance, ktorej sa zúčastnili mladí zo šiestich stredísk. Ôsmy ročník sa niesol v duchu témy: Ukáž, čo je v Tebe!

Podujatie sa začalo v piatok, 5. októbra, v Spojenej škole Svätej rodiny Petržalke, kde prebiehala celá súťaž. Prvým bodom programu bola spoločná sv. omša a hneď, ako sa tanečníci navečerali, začalo sa tancovať. Po úvodnom workshope nasledovala prezentácia jednotlivých stredísk.

Sobota patrila, ako inak, tanečným workshopom. Prvý sa niesol v duchu Lyrical Hip-Hop pod vedením tanečníčky Simy. Na ďalšom workshope účastníci spoznávali rytmus Latino tancov. Vďaka skúsenému lektorovi mladí zvládli rytmy salsy, chachy a jivu, ktorý zožal najväčší úspech.

Po obede si tanečníci na malú chvíľku oddýchli od tanca a vybrali sa spoznávať krásy Bratislavy. Potom už nasledovali generálky pred galavečerom, na ktorý sa každé stredisko poctivo pripravovalo.

Tanečnú halu naplnili farebné sukne, trblietky a nervózne úsmevy. Stres však rýchlo opadol vďaka úvodnému rytmicko-tanečnému predstaveniu tanečného divadla ATak. Po búrlivom potlesku prišla na rad prvá súťažná kategória DUO. Tu si svoje sily zmerali strediská Michalovce, Dubnica nad Váhom a Bratislava.

Po nej prišla na rad početnejšia kategória SKUPINA. Všetky tance publikum obdarilo neutíchajúcim potleskom a povzbudzujúcimi úsmevmi. Dubnica nad Váhom si odniesla bronzovú medailu, Luník IX., ktorý ukázal ako sa dá prepojiť jemnosť s temperamentom sa umiestnil na druhom mieste a prvenstvo si tento rok odniesla Banská Bystrica.

V Kategórii DUO sa z prvého miesta tešili Michalovce, Bratislava-Kremnická si odniesla druhé miesto a na treťom mieste skončilo vystúpenie sestier z Dubnice nad Váhom.

Po napínavom galavečeri si posledné spoločné chvíle súťaže tanečníci užili na záverečnej diskotéke.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.