Na Veľkom hokejbalovom turnaji po 16 rokoch zvíťazili domáci

(Košice, 30. novembra 2015) – Tretí novembrový víkend sa na Troch Hôrkach niesol v športovom duchu. Hokejbalisti z celého Slovenska prišli do Košíc nielen ukázať čo v nich je, ale sa aj poriadne zabaviť.

Devätnásty ročník Veľkého hokejbalového turnaja sa začal v piatok mládežníckou svätou omšou a pokračoval programom v telocvični, kde chlapci súťažili v rôznych aktivitách. „Program sme sa snažili pripraviť tak, aby sa účastníci mohli bližšie spoznať aj s tými, ktorí prišli z iných stredísk,“ vysvetlil organizátor don Bohuš Levko SDB. V sobotu už bolo na programe 12 zápasov v dvoch skupinách. Po nich čakala chlapcov, ako je už zvykom, slávnostná večera, na ktorej si vymenili spotené dresy za košele a kravaty. Prekvapením bola prehliadka košickej Steel Arény, ktorou hokejbalistov previedol jej riaditeľ Igor Havrila.

V nedeľu už každý netrpezlivo očakával, kto sa stane víťazom tohto veľkolepého turnaja. Vo finálovom zápase sa nakoniec postavil proti sebe výber z Košíc a z Novej Dubnice. Zápas bol napínavý už od prvých minút. Košičania nakoniec po presvedčivom výkone zvíťazili 6:2 a po 16 rokoch tak ostal putovný pohár Hokejbalistu Pištu konečne doma. Cenu za fair-play si svojim výkonom zaslúžilo družstvo z Bardejova. Pre najmladšieho hráča turnaja bol pripravený darček – šiltovka s podpisom slovenského hokejistu Martina Marinčina, ktorý pôsobí v kanadsko-americkej NHL. Organizátori navyše udelili špeciálnu cenu najlepšiemu internetovému fanúšikovi. Získal ju dlhoročný organizátor turnaja, don Peter Grzechynka SDB, ktorý sledoval priebeh celého turnaja zo svojho nového pôsobiska v Poprade.   

Poradie tímov na VHT 2015:1.    Košice2.    Nová Dubnica3.    Námestovo4.    Humenné5.    Banská Bystrica6.    Prešov7.    Bardejov8.    Žilina

Katarína Rendošová

Foto: www.facebook.com/vhtkosice/

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.