„Najkrajšia a najväčšia akcia v roku je za nami,“ hovoria saleziáni z Luníka IX

(Košice/Luník IX, 25. júla 2023) – Dokáže prežiť dieťa plavbu v košíku? Ako môže krík horieť a nezhárať? A čo more – úderom palice sa rozostúpi, aby ním prešli ľudia a potom sa zas zatvorí? Nejedna otázka bola na prímestskom tábore Mojžiš v saleziánskom stredisku na Luníku IX vylúštená.

Počas týždňa sa ich síce objavilo o čosi viac, no animátori spolu s deťmi boli svedkami toho, že sa nemusia báť, lebo Pán je s nami. Ako inak by zvládli útek zo zajatia, desať egyptských rán, prechod cez Červené more, desatoro, zlaté teľa, štyridsať rokov putovania po púšti až nakoniec zasľúbenú zem na dosah?

V poradí už 15. prímestský tábor sa začal spoločným teambuildingom animátorov, počas ktorého sa spoznávali, dokončovali kulisy a dolaďovali program. Brány oratka sa otvorili v pondelok ráno 10. júla, kedy privítali v stredisku vyše 50 detí. Animátormi boli celoroční dobrovoľníci, zamestnanci misijného tímu, videsáci či mladí ľudia s ochotným srdcom túžiacim pomáhať.

Program oživili scénky, vďaka ktorým sa deti každý deň dozvedeli niečo nové z príbehu Mojžiša a jeho ľudu. Tento rok si jeden z animátorov vytvoril špeciálny herecký tím: „Snažili sme sa to tvoriť živo, aby to bolo pre deti zaujímavé. Zapojili sme napríklad aj bábkové divadlo na oživenie. A dávali sme celkom veľký dôraz na kostýmy, aby sa tie postavy priblížili viac k tým ľuďom,“ povedal pre TV Noe, ktorá o tábore priniesla reportáž, animátor Miroslav Švik.

Účastníkom tábora sa dokonca nielen obrazne, ale skutočne podarilo „prejsť“ cez Červené more, keď ich na Medvedej hore stretla búrka. Počas týždňa nechýbali tvorivé dielne, súťaženie v skupinkách, vodné hry, celosídlisková hra po Luníku či vyzývačky na konci tábora.

„V srdci nám ostáva vďačnosť Pánu Bohu, že nám dal zažiť krásny týždeň plný úsmevov, hier a športu, no taktiež i nezabudnuteľných zážitkov, zázrakov a nádeje, ktorá rastie každým srdcom, ktoré je otvorené a ochotné rásť,“ zakončila dobrovoľníčka Veronika Maďarová.

Zdroj: lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.