Najrýchlejší Slovák Ján Volko vyrástol u saleziánov v Bratislave-Trnávke

(Belehrad, Srbsko, 6. marca 2017) – Slovensko prekvapila strieborná medaila z halových majstrovstiev Európy v behu na 60 m, ktorú získal Ján Volko. Šprintér, ktorý už v semifinále prekonal 30-ročný slovenský rekord tejto disciplíny, vyrástol u saleziánov v Bratislave-Trnávke.

20170306 jan volko

V začiatkoch hrával futbal v saleziánskom klube SDM Domino. Neskôr sa rozhodol pre atletiku. Je aktívnym animátorom v saleziánskom stredisku na Trnávke. „Dal som si cieľ, že atletiku budem robiť na Božiu slávu. Možno sa bude niekto smiať a nepochopí to, ale pre mňa je to veľká motivácia,“ povedal v rozhovore pre denník SME.

Ján Volko vyrástol v saleziánskom prostredí vo farnosti Bratislava-Trnávka. Tam je dodnes aktívny, no svoju vieru typicky športovo dáva najavo aj pred pretekmi, keď sa prežehná, či počas sústredení, keď nevynechá nedeľnú omšu a pozýva na ňu aj svoju trénerku.

„Je to neuveriteľné! Asi mi to vyšlo preto, lebo som nemal zbytočne veľké očakávania. Získal som striebro, dvakrát som zlepšil slovenský rekord. Ďakujem Bohu, že mi daroval takýto talent,“ citoval portál šport.sk jeho slová po finále.

20170306 jan volko2

rhsdb

Foto: YouTube

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.