Náplňou Kompasu je v prvom rade počúvať

(Bratislava, 11. júna 2021) – Projekt Kompas fma je spustený od 18. februára. Už viac ako tri mesiace ponúkajú saleziánky Monika Méryová a Beáta Takáčová ucho i srdce ľuďom, ktorí to potrebujú.  

„Na jednom seminári o emocionálnej zrelosti nám veľmi prízvukovali mať niekoho, nejakú bezpečnú osobu komu sa môžem hocikedy zdôveriť, zavolať, kto sa nikdy nepohorší nad tým, čo poviem. Je dôležité vedieť odbúrať citové napätie. Verím, že takúto osobu potrebujeme všetci, a boli by sme rady aj poruke. Náplňou Kompasu je v prvom rade počúvať. Keď sa vyrozprávame, veľmi často máme už aj odpoveď,“ opisuje službu ucha sestra Monika.

O čom ľudia najviac potrebujú rozprávať, ako tento projekt prebieha a aké sú jeho vízie do budúcna prezradia saleziánky v rozhovore na svojej webovej stránke.

Zdroj: salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.