Narodeninový darček Titusovi Zemanovi od rádia Lumen

(Vajnory, 4. januára 2022) – V deň 107. narodenín dona Titusa prichádzame s pozvánkou navštíviť jeho rodisko vo Vajnoroch prostredníctvom rozhlasovej relácie.

Pútnický víkend je názov relácie rádia Lumen, v ktorom sa objavujú známe i neznáme pútnické miesta na Slovensku. Najbližšia relácia, ktorá bude odvysielaná 7.1. 2022 o 16:30, priblíži život blahoslaveného Titusa Zemana vo Vajnoroch.

„Keďže 8. januára je výročie smrti bl. dona Titusa Zemana, rozhodli sme sa našim poslucháčom priniesť zaujímavé informácie, čo všetko môžu pri návšteve rodného miesta bl. dona Zemana vo Vajnoroch vidieť,“ vysvetlil redaktor rádia Ivo Novák.

Na otázky moderátora odpovedali miestny farár Jozef Kováčik a salezián don Jozef Luscoň. Otec Kováčik predstaví poslucháčom kostol, jeho pamätihodnosti a vzťah dona Titusa k tomuto posvätnému priestoru. Don Jozef Luscoň bude zase sprevádzať rozhlasových pútnikov priestorom okolo kostola, ako aj miestami, ktoré súvisia so životom dona Titusa Zemana. Vo výkladoch nebudú chýbať zaujímavé informácie a udalosti, ktoré sa vo Vajnoroch odohrali. Relácia je zároveň pozvánkou vykonať túto púť aj osobne.

Ešte stále je možné pripojiť k modlitbe deviatnika k Titusovi Zemanovi, ktorý má tento rok aj svoju moderovanú podobu. Zamyslenia nad životom dona Titusa denne prinášajú saleziáni don Marián Peciar a don Pavol Pipka. Videá môžete sledovať na youtube alebo facebooku saleziánov vždy večer o 20:00.

V deň slávnosti liturgickej spomienky na bl. mučeníka za duchovné povolania Titusa Zemana, v sobotu 8. januára o 18:00, bude vo Vajnoroch sláviť spomienkovú sv. omšu provinciál saleziánov don Peter Timko. Bohoslužbu bude možné sledovať online prostredníctvom saleziánskeho youtube kanála.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.