Nová Dubnica hostila Saleziánske majstrovstvá Slovenska v hokejbale

(Nová Dubnica, 5. mája 2023) – V dňoch 21. – 23. apríla sa v saleziánskom stredisku v Novej Dubnici uskutočnili Saleziánske majstrovstvá Slovenska v kategórii U15 v hokejbale. Zúčastnilo sa ich 99 chlapcov a členov organizačných tímov z ôsmich stredísk – Námestovo, Košice-Tri hôrky, Nová Dubnica, Prešov, Bardejov, Humenné, Banská Bystrica a Poprad.

Saleziánske podujatie zabezpečovalo takmer 50 dobrovoľníkov. Začalo sa už tradične piatkovou svätou omšou, po ktorej nasledoval spoločný zábavno-súťažný večer v divadelnej sále strediska. Sobotňajšie zápasy začínali už o 8:00 hod. a pokračovali až do neskorého popoludnia, kedy ich prerušil exhibičný zápas Old stars Nová Dubnica vs. Tréneri a vedúci tímov. Večer sa odohrali aj semifinálové zápasy.

Nedeľná, finálna čas turnaja začínala už o siedmej hodine ráno. Po mládežníckej svätej omši, spolu s miestnymi farníkmi, nasledovalo finále medzi Námestovom a Humenným, ktoré sa stalo víťazom tohtoročného turnaja. Medaily chlapcom odovzdal známy hokejista Tomáš Kopecký.

Zdroj: faranovadubnica.sk

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.