Nová provinciálka saleziánok prevezme úrad

(Bratislava 1. augusta 2012) – V sobotu 4. augusta v Kostole povýšenia svätého kríža v Bratislave na Daliborovom námestí prevezme službu provinciálky saleziánok na Slovensku sr. Jana Kurkinová. V mene generálnej predstavenej jej mandát odovzdá sr. Carla Castellinová, členka generálnej rady Inštitútu dcér Márie Pomocnice.

V ten istý deň pri tej istej eucharistickej slávnosti zložia do rúk sr. Carly svoje prvé rehoľné sľuby novicky Paulína Mäsiarová z Dolného Kubína a Eva Šatková z Dubnice nad Váhom.

Svätej omši o 14.30 h bude predsedať provinciál slovenských saleziánov don Karol Maník. Slávnosť sa bude niesť v duchu osláv 140. výročia vzniku Inštitútu dcér Márie Pomocnice, ktorý v roku 1872 spoluzaložili don Bosco a Mária Dominika Mazzarellová.

120801_fma_nova_prov.jpg120801_fma_nova_prov_2.jpg

rhsdb

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.