Novici zložili svoje sľuby pred regionálom

(Poprad 19. augusta 2019) – Slávnosť skladania prvých sľubov nových saleziánov v Poprade-Veľkej bola tento rok netypická, zo zdravotných dôvodov nebol prítomný provinciál don Jozef Ižold, namiesto neho predsedal slávnosti regionál don Tadeusz Rozmus. Noví slovenskí saleziáni Michal Privarčák a Štefan Timko tak 15. augusta predniesli slová saleziánskej rehoľnej profesie pred regionálom a tiež v prítomnosti českého provinciála dona Petra Vaculíka, niekoľko desiatok spolubratov a ďalšch členov saleziánskej rodiny a mladých.

2019 08 19 prve-sluby1

Don Tadeusz Rozmus slávil svätú omšu v Kostole sv. Jána evanjelistu v Poprade-Veľkej v slovenčine, homíliu i záverečné slovo predniesol v taliančine. Slávnosť pekným spevom sprevádzali miestni mladí. Okrem dvoch Slovákov, po roku noviciátu sa stal saleziánom aj český novic – teraz už salezián Jakub Honěk. Svoje sľuby zložil v sobotu 17. augusta v Zlíne.

2019 08 19 prve-sluby2

2019 08 19 prve-sluby3

rhsdb, foto Miroslav Podstavek

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.