O donovi Boscovi po celom Záhorí

(Šaštín, 28. apríla 2013) – Pred tým, ako sme privítali don Bosca v Šaštíne, sa šaštínski saleziáni zo všetkých síl snažili, aby mohli pozvať všetkých ľudí dobrej vôle na stretnutie s donom Boscom. Rovnako ako by to urobil don Bosco, využili všetky moderné prostriedky – neváhali s osobnou pozvánkou, ľudí pozývali i cez noviny alebo rádia na území Záhoria.

Pozvania vo farnostiach Záhoria

Prvý krát 7. apríla začali saleziáni s návštevami farností po celom Záhorí, aby vo farských svätých omšiach pozvali veriacich a predstavili im dielo svojho zakladateľa a "Otca".  Rovnako tak urobili aj 14. a 21. apríla.

Film Don Bosco v kinosále

V nedeľu pred príchodom relikvií (21. apríla) mohli prísť všetci na taliansky film Don Bosco, aby sa viac dozvedeli o živote tohto svätca. Film sme si dopriali na filmovom plátne v senickom kine. Túto možnosť využilo viac ako 230 ľudí z celého Záhoria.

O donovi Boscovi v Záhorákovi

O živote zakladateľa saleziánov si mohli v rozhovore s Marekom Michalenkom, direktorom šaštínskej komunity, prečítať čitatelia Záhoráka. Na celej novinovej strane (A3) sa mohli dozvedieť, kto bol don Bosco, ako vznikli saleziáni, čo robia saleziáni v Šaštíne a prečo putujú relikvie dona Bosca po celom svete.

O don Boscovi v Záhoráckom rádiu

O donovi Boscovi bolo možné aj počuť:) Deň pred príchodom relikvií sa direktor komunity Marek Michalenko a don Ivan Žitňanský vybrali do Skalice – do Záhoráckeho rádia. Podľa slov moderátorky ich vysielanie počúva približne 12 000 ľudí. Aj im sme odovzdali pozvanie na stretnutie s donom Boscom v Šaštíne.

 

2013 04 28 DB sastin 01

2013 04 28 DB sastin 02

 

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.