Odhalenia pamätnej tabule v Šaštíne sa zúčastnili aj žiaci saleziánskej školy

(Šaštín, 17. septembra 2013) – V sobotu, 14.9.2013 sa v Národnej svätyni – Bazilike Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, po večernej sv. omši  konalo slávnostné odhalenie tabule Gorazdovi Zvonickému – básnikovi, prekladateľovi, pedagógovi a saleziánskemu kňazovi pri príležitosti 100. výročia jeho narodenia. Na slávnosti boli prítomní Mons. Jozef Haľko, pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy, provinciál don Karol Maník SDB, PhDr. Marián Kubeš, PhD., ktorý zhudobnil 20 básní G. Zvonického a niektoré z nich zaspieval.

Tejto púte sa tiež zúčastnili aj žiaci Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline a v sobotu sa k nim pridali aj učitelia slovenského jazyka. Veľmi dobre pripravená akcia určite nikoho nesklamala a stala sa ďalším pekne prežitým víkendom pod heslom „kráčame spoločne“.

Informoval: Marián TroskovičZdroj: www.sos.sdb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.