Domka – Združenie saleziánskej mládeže

 

...čo to znamená, keď sa povie Domka...

...občianske združenie zastrešujúce najmä deti a mladých v 32 strediskách po celom Slovensku. S počtom viac ako 8 000 členov patrí k najväčším mládežníckym organizáciám na Slovensku a mladí sú dôvodom, prečo je tu aj Domka. Neexistovala by bez stoviek dobrovoľníkov, ktorí pravidelne dávajú svoj čas, schopnosti a pomocnú ruku druhým.

 

...komu sa venuje...

...predovšetkým mladým, a to najmä vo veku 12 – 25 rokov, ktorí prichádzajú z akéhokoľvek prostredia, ale tiež aj deťom, „dospelým domkárom“ a mladým rodinám. Pomáha mladým ľuďom pri ich osobnom a profesionálnom raste, ponúka priateľské vzťahy, rodinnú atmosféru a priestor na ich sebarealizáciu.

 

...čo je jej cieľom...

...výchova samostatných, vzdelaných, angažovaných a spoločensky zodpovedných mladých ľudí. Taktiež pomáha sociálne slabším a znevýhodneným začleniť sa do života spoločnosti. Prináša do spoločnosti témy mladých a výchovy, kladie dôraz na prípravu a odbornosť v týchto oblastiach.

 

...činnosťou a spolu účasťou na živote ponúka saleziánsku mládežnícku spiritualitu ako štýl života založený na rodinnosti, optimizme, angažovanosti, vnímavosti na potreby chudobných, osobnom vzťahu s Bohom a radostnom prežívaní každodennosti. Nadväzuje na výchovnú tradíciu dona Bosca.

 

...aké sú jej aktivity...

...k tým základným patria pravidelné stretnutia rovesníckych skupín pod vedením animátora. Deťom a mladým sú k dispozícii rôzne krúžky ako športové, hudobné, divadelné, technické, umelecké a iné. Organizuje sa tiež viacero spoločenských akcií -plesy, zábavy, koncerty, karnevaly. Počas letných prázdnin sú pre deti, mladých a rodiny k dispozícii rôzne denné alebo pobytové tábory, výlety do hôr, cykloturistika, a ďalšie zaujímavé ponuky.

 

...medzi činnosť Domky patrí aj organizácia celoslovenských aktivít, ako sú výchovno - vzdelávacie kurzy Škola pre animátorov a Cesty zrenia, ktoré slúžia na formovanie dobrovoľníkov pracujúcich s deťmi a mládežou. Pod záštitou Domky sa uskutočňuje aj Festival Lumen, ktorý je najväčším gospelovým festivalom v strednej Európe a každoročne sa na ňom stretne približne 6 000 mladých. Ponuku rozširujú aj rôzne celoslovenské športové podujatia ako futbalové turnaje KAMA, hokejbalové turnaje, súťaž v lezení po horolezeckej stene, ako aj účasť na medzinárodnej saleziánskej súťaži PGSI. Taktiež je mladým v spolupráci s DBYN každoročne ponúkaná možnosť strávenia určitého času v zahraničí, či už na rôznych tréningoch, školeniach, táboroch alebo iných druhoch pobytu.

 

 

Ak máš chuť dozvedieť sa o tejto organizácii čosi viac,

navštív www.domka.sk alebo www.facebook.com/zdruzenie.domkaDomka

                   

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.