Pestrofarebné šarkany zdobili oblohu nad Novou Dubnicou

(Nová Dubnica, 15. októbra 2019) – Každé ročné obdobie má v sebe svoje čaro. I keď sa jeseň môže javiť v istých ohľadoch ako ponurá, pretože sa deň skracuje, býva sychravo a aj omnoho chladnejšie, ako sme boli niekoľko mesiacov zvyknutí, predsa len má aj svoje radosti.

Vedeli by o nich hovoriť najmä tí, ktorí sa nenechali v nedeľu 6. októbra odradiť predchádzajúcou upršanou sobotou ani chladným dopoludním. A bolo ich naozaj neúrekom. Tí ktorí popoludní prišli na lúku pri salaši púšťať šarkany, naozaj neľutovali. Už z diaľky mohli prichádzajúci obdivovať oblohu posiatu množstvom pestrých šarkanov, poväčšine kúpených, ale našli sa aj ručne vyrobené doma.

„Súťažilo sa vo viacerých disciplínach, avšak o to tu vôbec nešlo. Skôr sme chceli vytvoriť atmosféru radosti a spoločenstva, ktoré sa vie spolu nielen modliť v kostole, ale sa vie spolu aj zabávať. A myslím, že sa to naozaj podarilo. Pravdaže, aj vďaka obetavosti našich animátorov a spolubratov saleziánov. Za to sme im skutočne vďační,“ zhodnotili organizátori.

Po ukončení leteckých aktivít prišla na rad opekačka. Tí ktorí priniesli so sebou aj čosi na oheň, mali priestor vyskúšať ohnisko nad lúkou. Okrem lahodnej vône pečeného sa mohli pokochať aj výhľadmi na teplanskú dolinu.

Novodubničania sa už teraz tešia na ďalšiu spoločnú aktivitu.

Text a foto: Jozef Ragula SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.